Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Táto stránka je vo vývoji. Napíšte nám váš postreh.

  1. Domov
  2. Podporené projekty
  3. Human Rights in Asia

Human Rights in Asia

VýzvaŠtipendiá pre excelentných výskumníkov a výskumníčky R2-R4
Hlavný riešiteľKristína Kironská
PrijímateľCentral European Institute of Asian Studies
Celkový rozpočet96 399,42 €
Príspevok poskytovateľa96 399,42 €
Zdroj financovaniaPlán obnovy a odolnosti
Začiatok realizácieaugust 2024
Koniec realizáciejúl 2026
Kategória výskumníkaR2
Vedná oblasťSpoločenské a humanitné vedy

Anotácia

Napriek kultúrnym rozdielom svetová verejná mienka podporuje ľudské práva. Navzdory tomu rôzne problémy pretrvávajú – ľudia v mnohých častiach sveta boli nútene presídlení a migranti a migrantky deportovaní, mnohé krajiny stále vykonávajú trest smrti, a ženy na celom svete stále čelia diskriminácii na základe rodu. Projekt HUREA sa zameriava na ľudské práva vo Východnej Ázii (konkrétne v Japonsku, Južnej Kórei, Severnej Kórei, Taiwane a Číne) v nasledujúcich ľudskoprávnych oblastiach: trest smrti, azylová politika, a zastúpenie žien v politike. Hoci HUREA pokrýva všetkých päť východoázijských krajín, Taiwan bude slúžiť ako špeciálna prípadová štúdia. Prípad Taiwanu v týchto troch ľudskoprávnych oblastiach bude podrobnejšie preskúmaný a zistenia budú následne (vždy keď, to bude možné) aplikované na celý región. Skúmaním týchto troch ľudskoprávnych otázok z komparatívnej aj prípadovej perspektívy a s využitím zmiešaných metód (pokročilé analýzy dát z prieskumov, analýzy dokumentov a médií, a hĺbkové rozhovory) výskumníčka prispeje k širším diskusiám o ľudských právach vo Východnej Ázii (a tým aj k diskusii o tzv. ázijských hodnotách).