Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Táto stránka je vo vývoji. Napíšte nám váš postreh.

  1. Domov
  2. Podporené projekty
  3. Enhancing Medical Imaging with Self-Supervised Learning in Data-Scarce Environments

Enhancing Medical Imaging with Self-Supervised Learning in Data-Scarce Environments

VýzvaŠtipendiá pre excelentných výskumníkov a výskumníčky R2-R4
Hlavný riešiteľMatej Gazda
PrijímateľTechnická univerzita v Košiciach
Celkový rozpočet148 306,80 €
Príspevok poskytovateľa148 306,80 €
Zdroj financovaniaPlán obnovy a odolnosti
Začiatok realizácieoktóber 2024
Koniec realizácieaugust 2026
Kategória výskumníkaR2
Vedná oblasťFyzikálne, technické vedy a matematika

Anotácia

Moderné medicínske prostredie rýchlo napreduje, poháňa ho exponenciálny rast metodológií založených na dátach. Navrhovaný projekt má za cieľ preklenúť priepasť medzi technológiou a zdravotnou starostlivosťou využitím strojového učenia s vlastným dohľadom na rekonštrukciu 3D lekárskych obrazov so špeciálnym zameraním na sledovanie pohybov pečene. Využívajúc význam ľudských biologických cyklov, najmä srdcových a respiračných pohybov, sa domnievame, že tieto rytmy môžu slúžiť ako základ na vytváranie pseudoznačiek pre na mieru navrhnuté neurónové architektúry v lekárskom zobrazovaní. Náš výskumný prístup je spojením kvalitatívnych a kvantitatívnych prístupov, ktoré zabezpečujú bohatú a komplexnú analýzu údajov na overenie našich výpočtových modelov. Jadrom našej stratégie je použitie inovatívnych nástrojov, ako je Empirical Mode Decomposition, na extrakciu vzorov súvisiacich s pohybom, zdôrazňujúc naše smerovanie k zvýšenej presnosti. Najprv sa zameriame na metódu s vlastným dohľadom, pričom zmeriame jej relatívnu účinnosť v porovnaní s inými technikami. Vychádzajúc z tohto základu, nasledujúce fázy zahŕňajú vytvorenie 2D-3D metódy rekonštrukcie pre videosekvencie s konečným cieľom predpovedať pohyb orgánov v 2D aj 3D, čo je kritický aspekt pre optimalizáciu výsledkov rádioterapie. Tento projekt sa snaží nielen pokročiť v oblasti lekárskeho zobrazovania, ale aj vybaviť lekárov nástrojmi, ktoré majú potenciál spôsobiť revolúciu v diagnostických a liečebných modalitách a zlepšiť starostlivosť o pacienta a výsledky.