Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Táto stránka je vo vývoji. Napíšte nám váš postreh.

  1. Domov
  2. Podporené projekty
  3. Indefinte Order Beyond Low Energy

Indefinte Order Beyond Low Energy

VýzvaŠtipendiá pre excelentných výskumníkov a výskumníčky R2-R4
Hlavný riešiteľNatalia Moller
PrijímateľFyzikálny ústav Slovenskej akadémie vied (FU SAV)
Celkový rozpočet148 306,80 €
Príspevok poskytovateľa148 306,80 €
Zdroj financovaniaPlán obnovy a odolnosti
Začiatok realizáciejúl 2024
Koniec realizáciejún 2026
Kategória výskumníkaR2
Vedná oblasťFyzikálne, technické vedy a matematika

Anotácia

Paradigma neurčitého poradia v kvantovej mechanike je jedným z hlavný ch moderných spôsobov skúmania súhry kvantovej informácií a gravitácie. Tentoodbor sa zvyčajne študuje v nízkoenergetickom režime a cieľom tohto projektu je posúvať bariéry za túto hranicu. Nejdeme skúmať vysoké energetické limity správne povedané, ale pozrieme sa na situácie s mierne vyššími energiami ako je nízka energetická hranica. Aby sme to dosiahli, budeme sa zaoberať systémami, ktoré sú detektormi Unruh-deWitt, a tým, ako možno ich správanie odlišné od obvyklých qubitov charakterizovať ako proces s neurčitým poradím. Preskúmame buď potenciálne aplikácie s týmto nastavením, a tiež ako zovšeobecniť základné pojmy, s osobitnou pozornosťou na pojem uzavreté laboratóriá. Nakoniec sa chystáme postaviť most medzi najdôležitejšími rámcami do oblasti neurčitého poriadku v kvantovej teórii: kauzaloidným formalizmom a formalizmom procesnej matice. Očakávame, že tento vývoj prispeje k riešeniu hlavných bariér tejto oblasti výskumu súčasnosti. Máme totiž potenciál rozšíriť možnosti fyzikálnej implementácie pre procesy matematicky charakterizované v rámci procesmatíc a prispieť k širšiemu pochopeniu kauzálnych nerovností a k možnosti ich narušenia procesom, ktorý má fyzikálnu implementáciu.