Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Táto stránka je vo vývoji. Napíšte nám váš postreh.

  1. Domov
  2. Podporené projekty
  3. Searching for a relationship between characteristic flickering frequencies and white dwarf mass in cataclysmic systems

Searching for a relationship between characteristic flickering frequencies and white dwarf mass in cataclysmic systems

VýzvaŠtipendiá pre excelentných výskumníkov a výskumníčky R2-R4
Hlavný riešiteľAndrej Dobrotka
PrijímateľSlovenská technická univerzita v Bratislave
Celkový rozpočet118 645,44 €
Príspevok poskytovateľa118 645,44 €
Zdroj financovaniaPlán obnovy a odolnosti
Začiatok realizácieseptember 2024
Koniec realizácieaugust 2026
Kategória výskumníkaR3
Vedná oblasťFyzikálne, technické vedy a matematika

Anotácia

Tento projekt adresuje existujúce nedostatky v súčasnosti používaných riadiacich algoritmov vývojom nových metód, ktoré kladú dôraz na energetickú účinnosť, udržateľnosť a bezpečnosť prevádzky. Cieľom projektu je predstaviť inovatívne algoritmy, ktoré hľadajú optimálnu rovnováhu medzi spotrebou energie riadených zariadení a výpočtovou náročnosťou navrhovaných algoritmov. Okrem toho si projekt kladie za cieľ riešiť výzvy spojené s integráciou navrhovaných riadiacich algoritmov na vnorené systémy a riadiace jednotky s obmedzenými výpočtovými a pamäťovými možnosťami. Implementácia na reálnych zariadeniach ako sú výmenníky tepla, chemické reaktory, drony atď., spolu s vývojom open-source nástrojov bude slúžiť ako praktická validácia využiteľnosti metód a uľahčí prístup k výsledkom projektu. Komparatívna analýza navrhovaných metód a porovnanie so zaužívanými technikami preukáže prínos projektu pre pokrok v oblasti návrhu riadiacich algoritmov s ohľadom na ekologickejšiu, ekonomickejšiu a efektívnejšiu priemyselnú produkciu.