Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Táto stránka je vo vývoji. Napíšte nám váš postreh.

  1. Domov
  2. Podporené projekty
  3. The protective and anti-cancer role of thymol and its derivatives in colon cancer cell lines using the Japanese quial chorioallantoic membrane model

The protective and anti-cancer role of thymol and its derivatives in colon cancer cell lines using the Japanese quial chorioallantoic membrane model

VýzvaŠtipendiá pre excelentných výskumníkov a výskumníčky R2-R4
Hlavný riešiteľEva Sedlačková
PrijímateľBiomedicínske centrum Slovenskej akadémie vied
Celkový rozpočet148 306,80 €
Príspevok poskytovateľa148 306,80 €
Zdroj financovaniaPlán obnovy a odolnosti
Začiatok realizácieaugust 2024
Koniec realizáciejún 2026
Kategória výskumníkaR2
Vedná oblasťPrírodné a lekárske vedy

Anotácia

Projekt „PaCRoT“ je venovaný riešeniu naliehavého problému prevencie a liečby kolorektálneho karcinómu (CRC). Cieľom tohoto projektu je preskúmať nové možnosti prevencie CRC, ako aj menej invazívne možnosti liečby pacientov s CRC. Jednou z ciest je skúmanie prírodných zlúčenín a ich derivátov ako potenciálnych chemoterapeutických činidiel. Potenciálnym riešením je využitie tymolu, extraktu z rastliny Thymus vulgaris. Hydrofóbne vlastnosti tymolu však bránia jeho širšiemu medicínskemu využitiu. Na prekonanie týchto prekážok preto boli syntetizované nové deriváty: tymol ester kyseliny octovej a tymol ß-D-glukozid. Našim cieľom je uskutočniť komplexnú štúdiu týchto novosyntetizovaných derivátov tymolu v podmienkach in vivo. S ohľadom na naliehavosť nahradenia zvieracích modelov v experimentálnom výskume a na usmernenia „3R“ budú in vivo experimenty vykonané na modeli chorioalantoickej membrány (CAM) embrya Prepelice japonskej.