Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Táto stránka je vo vývoji. Napíšte nám váš postreh.

  1. Domov
  2. Podporené projekty
  3. Výskum technológie výroby lacných polovodičových elektronických zariadení na báze oxidov pre IoT a senzorové aplikácie

Výskum technológie výroby lacných polovodičových elektronických zariadení na báze oxidov pre IoT a senzorové aplikácie

VýzvaPodpora výskumných projektov zameraných na digitalizáciu ekonomiky v TRL úrovniach 1-3
PrijímateľSlovenská technická univerzita v Bratislave
Celkový rozpočet999 542,88 €
Príspevok poskytovateľa999 542,88 €
Zdroj financovaniaPlán obnovy a odolnosti
PartneriElektrotechnický ústav Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia Ústav informatiky Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia
Začiatok realizáciejanuár 2025
Koniec realizáciejún 2026

Anotácia

Inkjet tlač sol-gel materiálového atramentu a hmlové chemické nanášanie z pár sú nízkonákladové techniky depozície tenkých polovodičových vrstiev na báze oxidov ako aj prípravu elektronických prvkov. Ponúkajú niekoľko výhod oproti štandardným technikám, vrátane jednoduchosti, nízkym výrobným nákladom, prispôsobivosti a schopnosti nanášať vrstvy aj pri nízkych teplotách a bez potreby vákua. Tieto techniky majú potenciál spôsobiť revolúciu vo výrobe oxidových polovodičových prvkov a umožňujú ich uplatnenie v širokej škále aplikácií. Navrhovaný projekt sa zaoberá výskumom týchto pokročilých depozičných techník a končí demonštrátormi konceptu polovodičových súčiastok na báze oxidov. Nízkonákladové techniky nanášania môžu byť optimalizované tak, aby boli energeticky účinnejšie a šetrnejšie k životnému prostrediu, čo prispieva k udržateľnejšej výrobe polovodičov. Keď budú náklady klesať, predtým drahé technológie sa môžu stať prístupnejšími pre marginalizované alebo rozvojové regióny.