Preskočiť na hlavný obsah
SK

Doména gov.sk je oficiálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

Táto stránka je zabezpečená

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

Táto stránka je vo vývoji. Napíšte nám váš postreh.

  1. Domov
  2. Podporené projekty
  3. Zvýšenie spoľahlivosti stanovenia trendov procesov teplotného starnutia naaustenitických materiáloch primárneho okruhu pre podporu LTO blokov VVER440prevádzkovaných na Slovensku

Zvýšenie spoľahlivosti stanovenia trendov procesov teplotného starnutia naaustenitických materiáloch primárneho okruhu pre podporu LTO blokov VVER440prevádzkovaných na Slovensku

VýzvaMatching granty ku zdrojom získaným v rámci programu Horizont 2020 a Horizont Európa
Hlavný riešiteľJana Petzová
PrijímateľVUJE, a. s.
Celkový rozpočet307 355,36 €
Príspevok poskytovateľa199 780,98 €
Zdroj financovaniaPlán obnovy a odolnosti
Začiatok realizáciemáj 2024
Koniec realizáciejún 2026

Anotácia

SAMO-LTO vychádza z projektu EC-Horizon DELISA-LTO a nadväzuje na jeho výsledky, ale svojim zameraním sa upriamuje primárne na reaktory VVER-440 so špecifikami prevádzkovaných blokov na Slovensku. Široký rozsah analýz a hodnotenie unikátneho materiálu z odstavenej JE V1 s reálnou prevádzkovou históriou, jeho porovnanie s materiálmi z JE V2 a EMO12, ale aj laboratórne experimenty z projektu DELISA-LTO, nás posúva významne za bežné hranice prevádzkového hodnotenia procesov riadeného starnutia. V rámci experimentálneho hodnotenia sa projekt zameria na implementáciu metodík, ktorých použitie je bežné, ale aj nadštandardné v rámci praxe. Bude vykonané hodnotenie lokálnych oblastí, stanovený vplyv odchýlok v homogenite vlastností i porovnanie štandardných a inovatívnych prístupov. Zhodnotenie získaných výstupov z projektu, po harmonizácii s aktuálnymi národnými prístupmi a po zohľadnení požiadaviek ÚJD SR, bude možné definovať relevantné trendy životnosti potrubia prevádzkovaných blokov v SR.